Naše pramene
*****

Dospelí
1
Deti
0
Text

Hlavný minerálny prameň  (TJ-20A)

Umiestnený v areáli kúpeľov, medzi Ľudovým a Červeným kúpeľom. V súčasnosti je to azda najvyužívanejší vrt v kúpeľoch Turčianske Teplice. Odvŕtaný bol v roku 1966 a zabudovaný v roku 1969. Pôvodná hĺbka bola 97 m. Jeho minerálna voda sa využíva na balneoterapeutické účely v liečebnom dome Veľká Fatra, v Smaragdovom kúpeli a taktiež na vodoliečbu a vaňové kúpele.

Výdatnosť – 7 l/s. Teplota vody – 47 °C

Text

Royal Bath

Povôdne nazývaný Modrý kúpeľ. Royal Bath je absolútnou raritou slovenského kúpeľníctva so stále aktívnou piscinou.

Prameň sa nachádza v areáli kúpeľov. Predstavuje piscinu s roštovým dnom. Využíva sa na kúpanie. Počas prevádzky sa bazén denne v popoludňajších hodinách vypúšťa a napúšťa. Po napustení odteká prelivom.

  • Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.
  • Výdatnosť – 0,74 l/s. Teplota vody – 38oC.
  • V súčasnosti je po rekonštrukcii, ponúka vysoký nadštandard a je súčasťou Hotela ROYAL PALACE****.
Text

Červený kúpeľ

Sedací kľudový kúpeľ priamo na piscine s roštovým dnom

Prameň sa nachádza v budove Spa&Aquapark. V tomto kúpeli sa využíva 100%-ná termálna liečivá minerálna  voda.

  • Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.
  • Výdatnosť – 4 l/s. Teplota vody – 38 °C.
  • Prameň sa nachádza v budove Spa&Aquapark.
Text

Ľudový kúpeľ

Liečebno-rehabilitačný kúpeľ priamo na prirodzených výveroch – prameňoch, t. j. voda vyviera priamo pod dnom bazéna (pisciny).

Voda ktorá sa nachádza v bazéne je 100%-ná termálna liečivá minerálna liečivá. V balneoterapii sa minerálna voda využíva na kúpanie.

  • Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.
  • Výdatnosť – 4 l/s. Teplota vody – 33 °C.
  • Prameň sa nachádza v budove Spa&Aquapark.
Text

Pitný prameň Kollár

Nachádza sa v areáli kúpeľov a pôvodne bol odvŕtaný v roku 1959 do hĺbky 34 m. V roku 1984 bol upravený do dnešnej podoby. Nad povrch vyúsťuje cez antikorový výstroj o priemere 133 mm, priame okolie je upravené mramorom. Využíva sa na pitné účely cez pitnú vázu. Teplota vody sa pohybuje od 43 – 45,2 °C. Výdatnosť – 0,033 l/s.

Pitný prameň Živena

Prameň sa nachádza pred vstupom do kúpeľného areálu, pred liečebným domom Veľká Fatra. Zabudovaný je do kovových trubiek a minerálna voda vyteká zo štyroch vývodov do kamennej pitnej vázy. Na spodnej strane trubiek a váze vytvára žltobiele usadeniny. Vrt bol odvŕtaný v roku 1965 do hĺbky 62 m. Termálna voda bola narazená v hĺbke 52 m a aj na výtoku má ešte teplotu okolo 40 °C. Využíva sa na pitné účely. Je číra, teplá, má chuť sírnej kyselky. Výdatnosť – 0,033 l/s.

Biely kúpeľ

Pôvodná piscina z roku 1966. Prameň pod označením Biely kúpeľ sa v súčasnosti nevyužíva a pripravuje sa na rekonštrukciu. V budúcnosti bude súčasťou wellness sveta v Spa&Aquaparku.

Neváhajte nám napísať, radi zodpovieme všetky Vaše otázky

Váš e-mail bol odoslaný úspešne

Čoskoro sa Vám ozveme s odpoveďou.