Výnimočné zážitky
*****

Dospelí
1
Deti
0

Zažite kráľovskú prestíž

Izby & Apartmány

Aj vy môžete mať kráľovskú starostlivosť. Zrekonštruovaný Hotel ROYAL PALACE***** je zariadený v štýle art deco a predstavuje jedno z najluxusnejších ubytovacích zariadení na Slovensku.

Viac info

Dobre vedieť

Praktické informácie

Praktické informácie

Jazyk:
Slovenský

Mena:
EURO (€)

Elektrická zásuvka:
typ E (francúzsky model)

Smerové telefónne číslo:
00421

Časové pásmo:
CET/SEČ (UTC+1)

Letný čas:
(apríl - október): CEST/LSEČ (UTC+2)

Podnebie

Slovensko leží v severnom miernom podnebnom pásme s vplyvom Atlantického oceánu (západné vetry). Striedajú sa tu štyri ročné obdobia (jar, leto, jeseň, zima). Najteplejší mesiac je júl s priemernou teplotou 20 °C, najchladnejší je január s priemernou teplotou -8 °C. Priemerný ročný úhrn zrážok (vrátane snehových) sa pohybuje od 600 do 800 mm. Priemerný slnečný svit je 185 dní v roku.

Kuchyňa

Slovenská kuchyňa je výdatná so silnými vidieckymi koreňmi, historicky ovplyvnená maďarskou a rakúskou kuchyňou.

Figuruje v nej prevažne bravčové mäso, zemiaky, knedle, zahustené omáčky a syry. Mäsité pokrmy v našom regióne sú bohatšie o hovädzinu, husacinu, kačacinu a morčacinu. Z rýb sa prevažne konzumuje pstruh, kapor a ďalšie sladkovodné druhy.

Najtradičnejšia polievka je kapustnica, ktorá sa pripravuje z kvasenej kapusty, údeného mäsa, sušených lesných húb, sušených sliviek a klobásy. Medzi ďalšie tradičné polievky patrí fazuľová a šošovicová. Typickým jedlom inšpirovaným maďarskou kuchyňou je guláš, jedlo mäsa, zemiakov a cibule.

Zo sladkých jedál sú typické záviny, kysnuté koláče a buchty.

Našim národným jedlom sú bryndzové halušky, pripravované z bryndze, údenej slaniny, zemiakov a múky. Tradične hlavným jedlom dňa je obed, večere sa podávajú ľahšie.

Všeobecná etiketa

Muža oslovujte „pán“ a ženu „pani“, prípadne s doplnením priezviska. Po nadobudnutí bližšieho vzťahu môžete použiť oslovenie krstným menom.

Stolovanie je skôr formálne. Pred jedením zaželajte spolusediacim „Dobrú chuť“ („Bon appétit“).

Najpoužívanejšou frázou na prípitok je „Na zdravie“. Počas prípitku pozerajte druhej osobe do očí.

Na návštevu sa oblečte slušne, tak ako do práce. Týmto gestom preukazujete rešpekt voči hostiteľovi.

V domácnostiach je slušnosťou zjesť všetko, čo máte na tanieri, obzvlášť ak pokrm bol pripravený vašim hostiteľom.

Na návštevu prineste hostiteľovi malú pozornosť, kvety alebo čokoládu. Hostiteľ zvykne pozornosť otvoriť a ak je to možné, ponúkne ňou hostí.
Pri stretnutiach dbajte dôraz na dochvíľnosť.

Zaujímavosti v okolí

Zaujímavosti v okolí

Pozývame vás na návštevu troch najkrajších miest, ktoré sa oplatí počas vášho pobytu navštíviť:

Banská Štiavnica – svetové dedičstvo

Malebná Banská Štiavnica v Štiavnických vrchoch, v minulosti centrum banského priemyslu Rakúska Uhorska je so svojimi technickými pamiatkami zapísaná do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Strmé kľukaté uličky, historické budovy, terasy kaviarní roztrúsené mestom a nádherné výhľady. Už samotná prechádzka mestom má svoje čaro a príjemne dovolenkovo vás naladí. Ak máte viac času, odporúčame naplánovať si výlet s návštevou historických pamiatok, expozícií a okolia. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva Banského múzea v prírode, jedinečným svojho druhu na Slovensku i v Európe. V baníckom plášti, s prilbou a s lampášom zažijete na vlastnej koži podmienky, v ktorých tu kedysi baníci ťažili zlato a striebro.

Bojnice – rozprávkový zámok

Inšpirujte sa krásou zámku prestavaného v neogotickom slohu podľa štýlu zámkov na Loire vo Francúzsku. Počas letnej sezóny vás budú sprevádzať lektori oblečení v dobových kostýmoch. Váš výlet si môžete spestriť ukážkou výcviku dravcov spojenú s ukážkou historického šermu v prírodnom amfiteátri pri zámku.

Malá Fatra – Tradícia ožíva na pltiach

Počuli ste už o pltníctve na Váhu? Na Slovensku má bohatú históriu a tradíciu. Oboznámia vás s ňou pltníci počas výhliadkovej, 7 km dlhej plavby pod hradom Strečno. Fascinujúce pohľady na Starhrad, skalnaté bralá Margitu a Besnú, hrad Strečno i okolitú prírodu Malej Fatry z prírodného prielomu Váhu patria k tomu najkrajšiemu, čo vám krajina v srdci Európy môže ponúknuť.

Poloha

Poloha

Vzdialenosť k miestnym atrakciám
 • Spa & Aquapark - 20m, prepojenie s hotelom spojovacou chodbou
 • Kúpeľný park - 50 m
 • Náučný chodník Lesopark Bôr - 1 km
 • Veľká Fatra (turistické a cykloturistické chodníky) - 5 km
 • Lyžiarske stredisko Snowland Valčianska Dolina - 20 km
 • Lyžiarske stredisko Martinské hole - 35 km
 • Golf Resort Tri Duby- 45 km
 • Zámok Bojnice - 35 km
 • Oravský hrad - 70 km
 • Slovenské komorné divadlo v Martine - 20 km
 • Štátna opera v Banskej Bystrici - 35 km
 • Kremnica, pamiatka UNESCO - 20 km
 • Banská Štiavnica, pamiatka UNESCO - 65 km

Kúpeľné mesto Turčianske Teplice leží 200 km severovýchodne od Bratislavy a 210 km severne od Budapešti. Vďaka diaľniciam D1 a R1, vzdialených do 30 minút jazdy autom, má rýchlu dopravnú dostupnosť pre leteckú a cestnú dopravu.

Hotel ROYAL PALACE***** tvorí dominantu kúpeľného mesta Turčianske Teplice. Nachádza sa v centre kúpeľného a kultúrno-spoločenského diania, priamo na pešej zóne vedľa kúpeľnom parku.

GPS Súradnice: 48°51'37.1""N 18°51'36.8""E

Príjazd do hotela

Letecky

Pravidelné letecké spojenie so všetkými európskymi metropolami zabezpečujú letiská vo Viedni, Budapešti, Bratislave a Krakove. Menšie letiská v Žiline a Sliači – Banskej Bystrici sú vhodné pre pristávanie súkromných lietadiel. Transfer z letiska vám radi zabezpečíme hotelovou limuzínou (1 - 4 osoby) alebo hotelovým minibusom (5 - 8 osôb). Pre zabezpečenie transferu prosím kontaktujte obchodné oddelenie na tel. čísle +421 43 4913 000 alebo na e-mailovej adrese rezervacie@therme.sk.

Bratislava, Letisko M.R.Štefánika
Transfer: 2 h
Cena transferu: 140 EUR jednosmerne osobným autom

Airport Budapest, Ferenc Liszt, INTL.
Transfer: 3 h
Cena transferu: 158 EUR jednosmerne 

Airport Wien, Schwechat, INTL
Transfer: 2 h, 45 min.
Cena transferu: 175 EUR jednosmerne 

Airport Krakow, John Paul I, INTL
Transfer 3 h, 15 min.
Cena transferu: 140 EUR jednosmerne 

Autom

Pri príchode zo smeru Viedeň / Praha / Bratislava / Budapešť po diaľnici D1 / R1 použite výjazd č. 82 a pokračujte 35 km v smere na Martin po ceste č. 65. Pri vjazde do Turčianskych Teplíc sledujte smerové tabule.

Pri príchode zo smeru Krakov / Ostrava / Žilina / Košice po diaľnici D1 použite výjazd v smere na Martin a pokračujte 30 km na Žiar nad Hronom po ceste č. R3 / 18 / 65. Pri vjazde do Turčianskych Teplíc smerujte smerové tabule.

Vlakom

Pravidelné spojenie vlakovou dopravou na trase Ostrava - Žilina - Vrútky - Martin - Banská Bystrica - Zvolen zabezpečuje Železničná spoločnosť Slovensko. V čase od 6:00 do 20:00 premáva rýchlik každé 2 hodiny.

Vízové informácie

Vízové informácie

Slovensko je členom Európskej únie a Schengenského priestoru. Návštevníkom z krajín mimo Európskej únie odporúčame, aby sa o vízovej povinnosti informovali na miestnom veľvyslanectve.

Slovenské veľvyslanectvo v Moskve pre udelenie turistického víza požaduje:

 • Žiadosť o udelenie víza (podpísané žiadateľom)
 • doklady k Žiadosti o vízum:
  cestovný pas (platný po dobu najmenej troch mesiacov po návrate),
  1 fotografiu zodpovedajúcu požiadavkám ICAO (farebná, rozmery 3,5 x 4,5 cm),
  cestovné zdravotné poistenie platné počas celej doby pobytu,
  kópiu občianskeho preukazu,
  kópiu predchádzajúcich schengenských víz žiadateľa.
 • poplatok za vízum (35,00 EUR - vydanie do 5 pracovných dní, 70 EUR vydanie do 3 pracovných dní)
 • dokumenty potvrdzujúce účel cesty:
  voucher vydaný ubytovacím zariadením v SR s pečiatkou a podpisom oprávnenej osoby.

Viac informácií o vízovej politike pre vašu krajinu nájdete na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky www.mzv.sk.

Zdravie & zábava

Spa&Aquapark

Hotel je prepojený spojovacou chodbou so Spa & Aquaparkom, kde sa nachádzajú bazény a vodné atrakcie. Vďaka zloženiu minerálnej vody je Spa & Aquapark jediný aquapark so Zlatým prameňom na Slovensku. Dva bazény (Ľudový a Červený kúpeľ) stoja priamo na minerálnych žriadlach.

Text

Konferenčné priestory

Naše spoločenské a konferenčné priestory spájajú noblesu a eleganciu minulosti s vybavením a službami súčasnosti. Nech sa páči, vstúpte do dobrej spoločnosti. Kráľovské podujatia v kráľovských priestoroch vám prinesú kráľovské zážitky.

Hotelové služby

INCARE

INCARE

Kardiologické centrum Incare so špičkovým personálom je jedným z najznámejších v tejto oblasti. Využite možnosť komplexnej kardiologickej prehliadky. Vaše srdce je na prvom mieste, u nás sa postaráme, aby bolo v poriadku.

Lekárska služba NON-STOP

Lekárska služba NON-STOP

Ak je vašou podmienkou bezstarostný relax bez akýchkoľvek nečakaných problémov, určite oceníte aj non-stop pohotovostnú lekársku službu. Ak by vás počas pobytu stretli nejaké zdravotné problémy, postaráme sa o vás.

Hotelová limuzína

Hotelová limuzína

Neviete, ako ku nám najrýchlejšie a najpohodlnejšie? Je pre vás čas prioritou pre vaše rozhodnutia? Ponúkame vám transfery z letísk, ale i dopravu počas pobytu luxusnou hotelovou limuzínou Mercedes S so šoférom. Vychutnajte si rýchlu, bezpečnú a komfortnú jazdu.

Parkovanie

Parkovanie

Pri príchode do hotela parkujte, prosím, pred liečebným domom Veľká Fatra 48°51'36.9"N 18°51'36.7"E. Pre vstup do hotela odporúčame použiť vchod od Kráľovskej dvorany (átrium). Bližšie informácie k systému parkovania ochotne poskytne recepcia hotela.

Porterage

Porterage

Odnos batožiny na hotelovú izbu, oboznámenie s jej vybavením a ovládaním technických prvkov či zaparkovanie auta na hotelovom parkovisku kvalifikovaným hotelovým zriadencom.

Concierge

Concierge

Počas celého pobytu máte k dispozícii náš kreatívny Concierge tím. "Prvé dámy hotela" vám radi zorganizujú výlet, odporučia prehliadku tých najkrajších kultúrnych pamiatok, rezervujú stôl v reštaurácii či inak vyplnia individuálne požiadavky.

Pranie bielizne

Pranie bielizne

Medzi štandardné sluźby nášho hotela patrí aj expresné pranie osobnej bielizne. Potrebujete mať oblečenie čerstvé, voňavé a reprezentatívne kvôli pracovnému stretnutiu alebo večierku? Žiadny problém, o všetko sa spoľahlivo a diskrétne postaráme.

Sekretárske služby

Sekretárske služby

Potrebujete vytlačiť, prefotiť alebo naskenovať dokumenty, prípadne si ich dať preložiť? Zabudli ste si doma holiaci set alebo iné hygienické potreby? Považujte za vybavené. Hotelová recepcia je vám k dispozícii 24 hodín denne.

Fitness

Fitness

Ak patríte k vyznávačom aktívneho životného štýlu, práve pre vás je určené naše exkluzívne fitness a telocvičňa. Luxusné priestory sú vybavené najnovšími kardiovaskulárnymi prístrojmi a zariadeniami na posilňovanie s vlastnou váhou.

Kultúrny a spoločenský program

Kultúrny a spoločenský program

Hotel ROYAL PALACE **** žije noblesným kultúrnym a spoločenským životom. Tešiť sa môžete na vystúpenia hudobných skupín, folklórnych súborov a tanečné večierky v Kráľovskej dvorane. Klavírne melódie vám spríjemnia večerné posedenie v Klube Sissi.

Internetové pripojenie

Internetové pripojenie

Využite možnosť bezplatného bezdrôtového vysokorýchlostného pripojenia na internet v celom hoteli. Na vašej hotelovej izbe je vám k dispozícii interkatívna TV s možnosťou prepojenia na vaše technické zariadenie (mobil, notebook).

Babysitting

Babysitting

Máte naplánované procedúry, pracovné stretnutia, romantickú večeru alebo výlet? Poskytneme komplexnú starostlivosť o vaše dieťa. Vytvoríme pre vaše ratolesti program a zabavíme ich, aby ste si mohli bez starosti vybaviť všetky povinnosti.

História stará 8 storočí

1281

Prvá historicky doložená zmienka v darovacej listine uhorského kráľa Ladislava IV., v ktorej sa spomína, že na území Turca sa vyskytujú prírodné termálne pramene.

1423

Blahodárne účinky termálnej liečivej vody skusuje uhorský cisár Žigmund Luxemburský, v dnešnom prameni Royal Bath.

1573

Rozrastajúce sa "Thermae Thurcienses" navštevuje cisár Maximilián Habsburský.

1728

Nad jedným z prameňov vzniká Zelený kúpeľ s pristavaným kúpeľným hostincom s piatimi izbami, ustanovuje sa funkcia vrchného kúpeľného lekára.

1848

Na ploche 14 ha sa začína s výsadbou kúpeľného parku s cieľom vytvoriť oddychovú zelenú zónu pre príjemné prechádzky kúpeľných hostí.

1881

Zelený kúpeľ je minulosťou, na jeho mieste vyrastá nová dominanta kúpeľov i mesta – Modrý kúpeľ.

1883

Otvára sa Kúpeľný dom Alžbeta (Erszébet), pomenovaný na počesť cisárovnej Alžbety Bavorskej, manželky Františka Jozefa II. známej ako cisárovná Sissi, ktorá po otvorení domu prichádza do kúpeľov.

1927

Postavenie Grand Hotelu, neskôr premenovaného na Liečebný dom Malá Fatra.

1949

Kúpele Turčianske Teplice sa stávajú súčasťou štátneho kúpeľného programu, vznikajú viaceré nové liečebné domy.

2013

Začína sa rozsiahla rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky Kollárov dom, rekonštrukciou a prepojením s liečebným domom Malá Fatra a Modrým Kúpeľom vzniká nový luxusný Hotel ROYAL PALACE***** a dominanta kúpeľného mesta Royal Bath.

2018

Kráľovský Hotel ROYAL PALACE***** otvára svoje brány prvým návštevníkom. Hotelová elegancia podčiarkuje historické korene a odkazuje na vybranú spoločnosť, ktorá kúpele po stáročia navštevovala.

Neváhajte nám napísať, radi zodpovieme všetky Vaše otázky

Váš e-mail bol odoslaný úspešne

Čoskoro sa Vám ozveme s odpoveďou.