Dobre vedieť

Zaujímavosti v okolí

Pozývame vás na návštevu troch najkrajších miest, ktoré sa oplatí počas vášho pobytu navštíviť:

Banská Štiavnica – svetové dedičstvo

Malebná Banská Štiavnica v Štiavnických vrchoch, v minulosti centrum banského priemyslu Rakúska Uhorska je so svojimi technickými pamiatkami zapísaná do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Strmé kľukaté uličky, historické budovy, terasy kaviarní roztrúsené mestom a nádherné výhľady. Už samotná prechádzka mestom má svoje čaro a príjemne dovolenkovo vás naladí. Ak máte viac času, odporúčame naplánovať si výlet s návštevou historických pamiatok, expozícií a okolia. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva Banského múzea v prírode, jedinečným svojho druhu na Slovensku i v Európe. V baníckom plášti, s prilbou a s lampášom zažijete na vlastnej koži podmienky, v ktorých tu kedysi baníci ťažili zlato a striebro.

Bojnice – rozprávkový zámok

Inšpirujte sa krásou zámku prestavaného v neogotickom slohu podľa štýlu zámkov na Loire vo Francúzsku. Počas letnej sezóny vás budú sprevádzať lektori oblečení v dobových kostýmoch. Váš výlet si môžete spestriť ukážkou výcviku dravcov spojenú s ukážkou historického šermu v prírodnom amfiteátri pri zámku.

Malá Fatra – Tradícia ožíva na pltiach

Počuli ste už o pltníctve na Váhu? Na Slovensku má bohatú históriu a tradíciu. Oboznámia vás s ňou pltníci počas výhliadkovej, 7 km dlhej plavby pod hradom Strečno. Fascinujúce pohľady na Starhrad, skalnaté bralá Margitu a Besnú, hrad Strečno i okolitú prírodu Malej Fatry z prírodného prielomu Váhu patria k tomu najkrajšiemu, čo vám krajina v srdci Európy môže ponúknuť.

Neváhajte nám napísať, radi zodpovieme všetky Vaše otázky

Váš e-mail bol odoslaný úspešne

Čoskoro sa Vám ozveme s odpoveďou.